Ditë të qeta në Klishi Shiko më të madhe

Dite te qeta ne Klishi

Henry Miller BEL0040

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një nga romanet biografike të Millerit dhe flet për jetën e tij si shkrimtar i varfër në Pars në fillimin e viteve 30, duke lënë pas një martesë të palumtur dhe një karrierë në shkatërrim e sipër. Jeta boheme e një aventurieri, vizitues i shpeshtë i shtëpive publike, është përshkruar në formën e një himni ekstravagant dhe rapsodik kushtuar lirisë dhe erotizmit.

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Koha Ditore
Fletët94
ISBN8497899881

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët94
ISBN8497899881
V. Bot2005
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvana Zaimi
RomanMister&Thriller