Kohet e Artit, Vell II Shiko më të madhe

Kohet e Artit, Vell II

Grup autorësh DK0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Vëllimi i dytë i historisë më të kompletuar të artit botëror të botuar ndonjëherë në gjuhën shqipe mbulon periudhën nga Gotiku Ndërkombëtar tek Rokokoja.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
Fletët445
ISBN978 99943 982 6 3

2 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

23 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vëllimi i dytë i historisë më të kompletuar të artit botëror të botuar ndonjëherë në gjuhën shqipe mbulon periudhën nga Gotiku Ndërkombëtar tek Rokokoja. I konceptuar fillimisht si një vepër që i drejtohet nxënësve dhe studentëve të artit dhe të arkitekturës, në fakt libri Kohët e Artit i drejtohet dhe një publiku mjaft më të gjerë të interesuar për të patur dhe për të lexuar një histori serioze të artit botëror. Vlerat e librit shtohen nga cilësia e lartë e shtypshkrimit të bërë në Itali. Sduhet lënë pa u përmendur dhe cilësia e lartë dhe profesionale e përkthimit nga historiani i njohur i artit Gëzim Qendro.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët445
ISBN978 99943 982 6 3
V. Bot2008
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiGëzim Qundro