Cmim i reduktuar! Më quajnë... Kristofor Kolombi Shiko më të madhe

Më quajnë... Kristofor Kolombi

Grup autorësh BAO0160

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pas zbulimit tim nisi epoka e perandorive të mëdha oqeanike. Falë tregtisë me Botën e Re, disa vende evropiane, si Spanja dhe Anglia, përjetuan një rritje të madhe ekonomike dhe u kthyen në fuqi botërore. Që atëherë, ajo që ndodh në një pjesë të botës, ndikon tek të gjitha vendet e tjera të saj. Pa udhëtimet e mia, bota në të cilën jetoni, nuk do të ishte siç e shihni!

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët64
ISBN9789292354442

468 Lekë

-15%

550 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët64
ISBN9789292354442
Titulli origjinalAlbas
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 14 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiViola Dona