Cmim i reduktuar! Më quajnë … Tefta Tashko Koço Shiko më të madhe

Më quajnë … Tefta Tashko Koço

Luan Rama & Sulid Kasemi BAO0450

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tefta Tashko Koço (1910 - 1937), kjo bijë e një familjeje atdhetare, ishte ndër të parat soprano shqiptare, që solli muzikën operistike në vendin tonë.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët64
ISBN9789928029775

468 Lekë

-15%

550 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Bashkë me një grup artistësh ajo hodhi themelet e muzikës profesioniste shqiptare dhe njëkohësisht u bë një nga interpretueset më të shquara të këngës sonë popullore. Koleksioni i disqeve me këngët e saj është një dëshmi e bukur dashurie e përkushtimi ndaj artit dhe popullit të saj.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët64
ISBN9789928029775
Titulli origjinalAlbas
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
StatusiI ri