Djali miliarder Shiko më të madhe

Djali miliarder

David Walliams BAT0007

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nëse të ka ndodhur ndonjëherë që fëmija të qajë, apo të jetë i pakënaqur, edhe kur ia ke plotësuar të gjitha kushtet, - gjëja më e mirë është të lexojë këtë libër. Sepse i tillë është edhe personazhi ynë, Xho Spadin i ka të gjitha, por i mungon një shok. Ky libër është aq i thellë, dhe aq i vlefshëm saqë David Walliams ka ka lënë një tjetër magji për të vegjlit....

Më shumë detaje

83 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
Fletët281
ISBN9789928116130

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Njihuni me Xho Spadin, 12-vjeçarin më të pasur në botë. Xhoi ka ç’ti dojë zemra: makinën e vet të garës Formula Një, njëmijë palë atlete, madhe edhe një arangutan për shërbëtor!

Por, Xhoi duket se nuk i ka të gjitha: Ai ka nevojë vetëm për një gjë, një shok...”

VLERËSIME PËR LIBRIN

Walliams bën moral me mjeshtrinë nëpërmjet mesazhit emocional të përcjellë nga historia e një personazhi qesharak.... Një leksion i thjeshtë që paraja nuk mund ta blejë besnikërinë, vjen paralelisht me doza të shumta humori në këtë komedi”

-Daily Mail”

“Me fjalët e tim biri 11-vjeçar: Ky është libri më i bukur që kam lexuar ndonjëherë në jetën time”

“Libri më komik që im bir 8 vjeç ka lexuar ndonjëherë”

- Telegraph

“Humor gjenial. Dëfryes si për të vegjël edhe për të rritur”.

-Edinburg Evening News

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët281
ISBN9789928116130
RedaktoriDhurata Agalliu
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka