Si të bëhesh president Shiko më të madhe

Si të bëhesh president

Florence Littauer ME0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Si të bëhesh president" - është historia e filozofisë së qeverisjes së mirë amerikane nga koha e Luftës së Dytë Botërore deri në ditët e sotme. Ky libër është ndër më të shiturit dhe u përkthye në shqumë gjuhë të botës. Ata që duan të mësojnë rreth qeverisjes dhe modelit amerikan të presidencës, ky libër është një leksion i shkëlqyer

Më shumë detaje

20 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Mësonjëtorja
Fletët230
ISBN9789994335545

900 Lekë

Share

Më tepër

Autorja e librit, Florence Littauer nëpërmjet profesionalizmit të lartë të saj si politologe dhe historiane, si shkrimtare dhe psikologe; nëpërmjet portreteve të presidentëve amerikanë na ndihmon të gjithëve, ne lexuesve, si të bëhet secili në punën e vet një menaxher i zoti, që mund të drejtojë programe me dhe pa ndihmën e një lidershipi të frymëzuar dhe magnetik. "Për një kohë të gjatë, shkruan autorja, ne (SHBA-ja) paskemi qenë djegur për një lidership të mirë; gjithmonë kemi dashur të pranojmë një mungesë aftësish menaxhuese apo edhe një performance mediokre; që të mund të kemi një lider mbretëror për të na frymëzuar shpresa të pabesueshme e për të na prirë drejt një ëndrretë pamundshme,"për të parë bekimet e Zotit në vendin tonë

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët230
ISBN9789994335545
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë