Ofertat

Shqipëria, 107 vjet 107 libra  Ka 98 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  Kanuni i Dibrës vjen si dëshmia më e madhe dhe më e plotë e tipologjisë së civilizimeve lokale shqiptare. I njëkohshëm dhe i barabartë për nga rëndësia me “Kanunin e Lekë Dukagjinit“ dhe me “Kanunin e Skënderbeut“ (me variantet dhe invariantet e tij)

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Autori, i cili ka mbrojtur tezen e doktoratures me kete teme, i eshte pergjigjur disa ceshtjeve te nxehta te historise se Shqiperise, ne nje moment kritik te saj: Cilat ishin momentet vendimtare qe sollen shpalljen e Pavaresise nga Ismail Qemali dhe zhvillimet e metejshme. Lufterat ballkanike, Konferenca e Ambasadoreve ne Londer dhe roli i Princ Vidit per...

  1 300 Lekë
  Në stok
Shfaq 97 - 98 nga 98 libra