Gjashte shetitje ne pyjet e tregimtarise Shiko më të madhe

Gjashte shetitje ne pyjet e tregimtarise

Umberto Eco BDI0073

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Leximi i librit është njësoj si të endesh nëpër pyje... Në një mënyrë më prozaike ato mund të quhen në fakt Si të bëhesh lexues i mirë..." Los Angelos Times Book Review "Erudit, me vështrim të gjerë dhe humor të thellë... Shembujt letrarë të Eco-s fillojnë nga Dantja te Dumaja, nga Sterne te Spillane. Teksti është emocionues për mendimin, shpesh komik, dhe plot me arsyetime befasuese." Atlantic Monthly

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët183
ISBN9789994346332

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Gjashtë leksione, mbajtur nga Umberto Eco në vitet '90 në Universitetin e Harvardit. Në këtë libër, Eco-ja ndan me ne Sekretin e Jetës si lexues - dashurinë e tij për Rosela O'Harën, për Silvinë e Nervalit, për Kësulëkuqen, Agata Kristin, Agjentin 007 dhe gjithë të dashurat e tij. Shohim, dëgjojmë dhe ndiejmë Umberto Eco-n, ndërsa na rrëfen se si letërsia përzihet me jetën dhe jeta me letërsinë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët183
ISBN9789994346332
RedaktoriMariana Ymeri
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDiana Kastrati