Mireille Guiliano

Mireille Guiliano, lindur dhe rritur në Francë, është një autore librash dhe zëdhënëse shtypi prej shumë vitesh e Champagne Veuve Clicquot. Për më se njëzet vjet, ajo ka qenë presidente dhe drejtoreshë ekzekutive e Clicquot Inc. (LVMH).

Është e martuar me një amerikan dhe e kalon pjesën më të madhe të vitit në Nju Jork dhe në Francë (Paris dhe Provansë). Argëtimet e saj më të mëdha janë përgatitja e vaktit të mëngjesit, drekës dhe darkës. Librat e saj janë përkthyer në tridhjetë e shtatë gjuhë.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Miliona kopje të shitura, një bestsellër i padiskutueshëm që po ndryshon mënyrën amerikane të të jetuarit dhe të ushqyerit. Mos mbaj diet, ha çokollatë, pi verë, vrapo shumë, gëzoje jetën, - këto janë disa nga gjërat e mënyrës franceze të të qenit slim. Provoje edhe ti këtë mënyrë të të jetuari që sjell libri i Mireille Guilano

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër