Mesim - besimi 1 - per klasen e pare te shkolles 9 - vjecare Shiko më të madhe

Mesim - besimi 1 - per klasen e pare te shkolles 9 - vjecare

Ibrahim Begoviq MAS0046

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Pjesë e kontributit të Fondacionit ALSAR në fushën e publikimeve dhe atë të arsimit, janë edhe botimet në seri MësimBesimi të cilat janë përshtatur për nxënësit e shkollave të ciklit 9vjeçar dhe të shkollave të mesme. Këto botime në përputhje me moshën dhe përmbajtjen, zhvillojnë në mënyrë didaktike njohuritë fillestare mbi besimin, edukimin qytetar dhe karakterin edukativ islam, brenda parimeve të respektimit të të drejtave të njeriut dhe lirive të besimit fetar. Numri i parë që është hartuar për nxënësit e klasës së parë, është një tekst në formën e një atlasi ku mësimi synohet të jepet nga grafikat e thjeshta dhe të kuptueshme për këtë moshë.

200 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243645

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe72
ISBN9789928243645
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Poshka