Ahmet Zogu Shiko më të madhe

Ahmet Zogu

Blendi Fevziu UE0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ahmet Zogu përmban shumë mistere në mbretërimin e tij 15-vjeçar, por autori ka zbuluar shumë prej tyre. Përdorimi i dokumenteve të dorës së parë, gërshetuar edhe me përvojën e gazetarit, e bëjnë këtë biografi unike, dhe të vetme në llojin e vet, pasi Fevziu kërkon faktin dhe paraqet gjithë dinamikën e ngritjes së pushtetit të Zogut.

484 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190093

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Faqe274
ISBN9789928190093
Titulli origjinalUET Press & MAPO Editions
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane