Reduced price! Skënderbeu, Heroi Kombëtar Shqiptar, Atlet i Krishtit, Mbrojtës i Europës View larger

Skenderbeu, Heroi Kombetar Shqiptar, Atlet i Krishtit, Mbrojtes i Europes

Fotaq Andrea ZEN0063

New product

Përshkrim i shkurtër

Album – antologjia "Skënderbeu, Heroi Kombëtar Shqiptar, Atlet i Krishtit, Mbrojtës i Europës" që po botojmë me rastin e "Vitit Skënderbeu – 2018" është fryt i një pune shumëvjeçare, qëkurse nisëm të qëmtojmë me syrin e antologjistit, aty nga fundi i viteve 90 të shekullit të kaluar, gjithçka historike me vlerë për Shqipërinë dhe shqiptarët nën penën e autorëve të huaj.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789928113771
Viti i botimit2017

6 000 Lekë

-25%

8 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kjo vepër, e pesta e llojit antologjik që kemi hartuar, synon ta rrokë figurën e Skënderbeut në tre dimensionet e tij madhore shfaqur që në vetë titullin e saj. Është një fluturim panoramik historiko – artistik në rrjedhë të shekujve me dëshmi dhe shkrime për Kryetrimin tonë që na sjellin mbi 200 autorë, kryesisht të huaj, përmes 930 ilustrimeve, në një diapazon të gjerë kohor që përfshin vitet 1414 – 2017.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages526
ISBN9789928113771
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoryAlbania
I ri1