Pasi dielli bie View larger

Pasi dielli bie

Jonas Eika BRK0001

New product

Përshkrim i shkurtër

"Pasi dielli bie" është fitues i çmimit të Këshillit Nordik për Letërsi si dhe  kandidat për Man Booker Prize 2022 dhe vjen ne shqip nen perkthimin e Sokol Çunges dhe botimit nga Berk.

More details

11110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928368089

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Letërsia politike nuk supozohet të jetë kaq personale. Satirat nuk supozohet të jenë kaq zemërthyese. Surrealizmi nuk supozohet të jetë kaq i vërtetë. Ndjeshmëria shoqërore nuk supozohet të jetë kaq argëtuese. Me lojëra shpejtësie dhe goditje drejt e në zemër, përmbledhja me 5 tregime, 'Pasi dielli bie' i bën të gjitha këto duke lënë një gjurmë të pashlyeshme në atë që quajmë letërsi."

Marlon James

Data sheet

ISBN9789928368089
Shtëpia botueseEfter Solen
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Çunga
I ri1