Revista Medius nr. 7 View larger

Revista Medius nr. 7

Instituti i Komunikimit Medius A-004179

New product

Përshkrim i shkurtër

A mund t'i besojmë arsimit sot? Për më shumë, rreth kësaj teme, mund të lexoni në "Medius 7" shkrime nga: Kim Mehmeti, Enis Sulstarova, Selami Xhepa, Rudian Zekthi, Redi Shehu, Fabian Zhilla, Ergys Mërtiri, Klementin Mile, Armand Bora, Fitim Zekthi, Lulzim Hoxha, Brunilda Çërraga, Arjan Shahini, Ardian Vehbiu, Dashamir Vaqarri.

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Viti i botimit2019

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

23 other products in the same category:

More info

"A kemi diskutuar për vlerën që ka arsimi sot? A vijojmë ne si shoqëri të ndjekim trendin e shkollimit që kishim gjatë kohës së diktaturës, ku shkolla shihej si një rrugë për t’i shpëtuar një pune krahu, apo vërtet kemi etje për dije?

A pasqyrohen realisht ndryshimet shoqërore dhe a debatohet për ndërthurjen mes traditës sonë kombëtare dhe nevojave për t’u integruar në shoqërinë e përbotshme? A e kemi vlerësuar ne dijen apo e kemi parë si një formalitet për të ngjitur shkallët e karrierës, duke i shkaktuar një dëm shoqërisë përmes rrejshmërisë, një hap që më pas bjerr jo vetëm dëshirën për shkollën por edhe për dinjitetin njerëzor?"

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages162
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1