Grirja e shpirtit View larger

Grirja e shpirtit

Naum Prifti BCA060

New product

Përshkrim i shkurtër

Naum Prifti, një nga romancierët kryesore të Shqipërisë, sjell me Grirja e shpirtit një roman të fuqishëm historik që eksploron jetën nën regjimin ekstrem stalinist-maoist të Enver Hoxhës.

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN978-99927-33-92-9

690 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Grirja e shpirtit përmban tregime e novela të shkruara gjatë disa dekadave, por të pabotuara gjer më sot. Naum Prifti tregon në to me humor e me dhimbje njëherësh, me vërtetësi ngjethëse, se diktaturat shkatërrojnë jo vetëm të munduarit por edhe munduesit, ashtu sikurse guri zmeril që bren ndërkohë që brehet dhe vetë. Ai përcjell mesazhin se frytet e diktaturës janë të hidhura për të gjithë.

Data sheet

pages315
ISBN978-99927-33-92-9
RedaktoriJulika Prifti
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë