Reduced price! Duke pritur Godonë – Oh ato ditë të bukura View larger

Duke pritur Godonë – Oh ato ditë të bukura

Samuel Beckett BCA054

New product

Përshkrim i shkurtër

Ai i dha zë shpirtit përmes përshkrimit të situatave dhe ngjarjeve në veprat e tij. Beketi hyn në shkrimtarët më të pëlqyer, relaksues. Duke pritur Godonë", libër që fillimisht s'u duk se do të kishtë suksesin e kryeveprave të tjera botërore, por shpejt u bë "best seller" dhe zuri vend për mjaft kohë në libraritë botërore. Do ta krahasoja gati në rradhët e autorëve si Shekspiri." Richard Ellman

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
Fletët124
Viti i botimit1996

502 Lekë

-15%

590 Lekë

Share

30 other products in the same category:

More info

Dy pjesë teatrale nga më të njohurat e autorit të famshëm irlandez, fitues i Çmimit Nobel për letërsi në vitin 1969, të cilat i jepen në dorë lexuesit shqiptar me përkthim nga frëngjishtja të Mirela Kumbaros e Anton Paplekës. Samuel Beckett është një nga shkrimtarët me ndikimin më të madh në letërsinë e shekullit XX dhe vërehet si i pari i postmodernistëve e si një nga themeluesit e "teatrit absurd". Irlandez që jetoi thuajse gjithë kohën në Paris, Samuel Beckett shkroi si në anglisht ashtu dhe në frëngjisht. Duke pritur Godonë është titulli i tij më i famshëm, që ka zënë vend tashmë prej disa dekadash në libraritë e gjithë botës e që vihet në skenë kudo në teatrot anembanë saj.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët124
Viti i botimit1996
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMirela Kumbaro