Kadare – proza e shkurter ne nje vellim View larger

Kadare – proza e shkurter ne nje vellim

Ismail Kadare BO0600

New product

Përshkrim i shkurtër

“Proza e shkurtër”, përfshin tregimet dhe novelat e shkruara nga Kadare midis viteve 1953 deri më 2009. Një pjesë e tyre janë nxjerrë nga arkivi i autorit, të tjerat nga gazeta dhe revista të kohës, nga librat me tregime e novela të botuara në vite të ndryshme, kurse pjesa tjetër prej veprës së plotë Kadaresë.

More details

11106 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN 9789928261052
Viti i botimit2019

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ne kete permbledhje me tregime te Ismail Kadarese jane perfshire:

Përmbajtja:

Në dheun e panjohur

Në periferi pranë aeroportit

Perandori

Nudo

Provokacioni

Treni dimëror i linjës së largët

Kënga

Prometeu

I vetmuari

Prometheu

Fatkeqësi nga Suzana

Stina dimërore e kafe “Rivierës”

Që të mbetet diçka nga Ana

Për të harruar një grua

Dimri i fundit i vrasësit

Diptik për murin e madh kinez

Heqja e mjeshtërisë së munxadhënësve

Sjellësi i fatkeqësisë

Baladë për vdekjen e J. G.

Përçmimi

Koha e shkrimeve

Një pasdite në Paris

Vdekja e gruas ruse

Ëndrra Mashtruese

Shënime nga kapiteneria e portit

Nata e sfinksit

Ikja e shtërgut

Koha e dashurisë

Ur-Libri

Lamtumira e së keqes

E krehura

Kalimet e nëndheshme

Përpara banjës

Muri i madh

Kisha e Shën Sofisë

Vjedhja e gjumit mbretëror

Konkurs bukurie për burrat në bjeshkët e namuna

Koha e pasurisë

Kalorësi me skifter

Historia e lidhjes së shkrimtarëve shqiptarë, përballë pasqyrës së një gruaje

Martesa e gjarprit

Leximi i Hamletit

Bisedë për brilantet në pasditen e dhjetorit

Raporti i fshehtë

Dosja e orfeut

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages662
ISBN 9789928261052
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë