Buzeqeshja e Mona Lizes View larger

Buzeqeshja e Mona Lizes

Dhimitër Gjodede A-000776

New product

Përshkrim i shkurtër

Katerina Uatson, e diplomuar në Los Anxhelos, ka pranuar pozicionin e mësueses së historisë së artit në kolegjin prestigjioz “Uellslei”. Instituti femëror krenohet me traditën e tij. Katerina krenohet me të renë, ndaj përballet me sfidën. Ka lënë dashurinë e saj të vjetër për t’u hedhur në krahët e një jete dhe një dashurie të re. Zonjusha Uatson ka një plan: të motivojë studentet që të prekin suksesin jo vetëm me një martesë të mirë, por të zbulojnë lirinë, dashurinë dhe dijen e vërtetë. Mësuesja e re, e pavarur do të përballet edhe me ndryshimin brenda vetes. Ajo duhet të mbajë qëndrim para administratës së shkollës, duke thyer tabutë. Asgjë nuk e thjeshtë për të, as vetë jeta...

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789994383948

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages230
ISBN9789994383948
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDhimitër Gjodede