Fuqia e medimit pozitiv

Norman Vinsent Peale A-005638

New product

Përshkrim i shkurtër

Bestselleri më i madh botërorë i kohës sonë.

More details

866 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

TITANIK
Viti i botimit2006

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ky libër - i cili është shitur mbi 10 milionë ekzemplarë - tregon filozofinë e thjeshë, efelctive të jetës, të mendimit pozitiv, metodat dhe shembujt praktikë se si të tejkalohen vështirësitë, mossukseset, si arrihen vlerat krijuese të dobishme në jetë, për të arritur pagen shpirtërore, shëndetin e mirë, energjinë e plotë, famën, pasurinë, forcën.

Shkurt, u mëson filozofinë jetësore të qetësimit, pastaj:


1. Si të pëlgehesh nga njerëzit

2. Si t'i zgjidhësh problemet personale

3. Si ta krijosh vetëbesimin

4. Si ta arrish pagen shpirtërore

5. Si të kesh përherë forcë

6. Si ta arrish lumturinë personale

7. Si të mos hidhërohesh kurrë

8. Si ta presësh dhe ta realizosh më të mirën

9. Si e liron energjinë shpirtërore forca e lutjes

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages179
Shtëpia botueseTitanic
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAli Mehmetaj