Shtate dijet e nevojshme per edukimin e se ardhmes

Edgar Morin UE0120

New product

Përshkrim i shkurtër Ky libër ka ndihmuar shumë burra dhe gra për të përballuar më mirë fatin e tyre dhe për ta kuptuar më mirë planetin tonë.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN978992839190482
Viti i botimit2015

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Si mund ta kuptojmë botën e re që na rrethon? Mbi ç'koncepte kryesore duhet të bazohet edukimi i së ardhmes? Mbi cilat baza teorike mund të mbështetemi për të kapërcyer çarjet që po thellohen gjithnjë e më shumë? Libri na ndihmon për ta parë të ardhmen në sy. Ky tekst i vogël gjithë dritë, sintezë e një vepre të plotë dhe e një jete të tërë, është shpërndarë tashmë në shumë vende të botës. Vepra ka ndihmuar shumë burra dhe gra për të përballuar më mirë fatin e tyre dhe për ta kuptuar më mirë planetin tonë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages302
ISBN978992839190482
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlerta Hyska