Maksima (Aforizma e Zürau-t) (SC) View larger

Maksima (Aforizma e Zürau-t) (SC)

Franz Kafka BUE170

New product

Përshkrim i shkurtër

Mendimet e fshehta me të cilat ti fut brenda vetes të keqen nuk janë tuajat por të së keqes.

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN99943-31-72-8
Viti i botimit2006

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kafka mendon kështu, po ti? Sa fat qenka të kuptosh se toka mbi të cilën po qëndron nuk mund të jetë më e madhe se dy këmbët që ka përsipër. E si mund ta gëzojmë botën po nuk u futëm brenda saj? Skutat ku të fshihesh janë të shumta, ndërsa shpëtimi një i vetëm, por ka kaq mundësi shpëtimi aq sa janë dhe skutat. E kemi objektivin, por jo mënyrën: ajo që ne quajmë mënyrë s'është veçse hezitim. Sjellja e keqe vazhdon të na imponohet, të mirën e kemi vetë. Me ta futur brenda vetes, e keqja s'kërkon më t'i besosh. Mendimet e fshehta me të cilat ti fut brenda vetes të keqen nuk janë tuajat por të së keqes. E mira, në një farë kuptimi mbetet e pangushëlluar.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages115
ISBN99943-31-72-8
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Fida