Rubairat View larger

Rubairat

Omar Khajam BUE086

New product

Përshkrim i shkurtër

Poemat e njohura të shkruara në persisht nga Omar Khajam, poet, matematicien dhe astronom. Për herë të parë në shqip janë përkthyer nga Fan Noli.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët88
ISBN99927-48-91-5
Viti i botimit2002

400 Lekë

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët88
ISBN99927-48-91-5
Viti i botimit2002
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFan. S. Noli