Bethoveni

B. Kremnjev BOM0052

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër biografik i cili na tregon më shumë mbi jetën e kompozitorit të famshëm Bethoven.

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN978999274040X
Viti i botimit2000

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri:

...Në dhomë hyri drita e hënës. Një rreze e argjendtë, si një shigjetë drithëruese, përshkoi errësirën. Maja e saj ra mbi shtrat. Djali që flinte aty, lëvizi kokën mbi jastëk. Ngriti qepallat. Sytë e tij të mëdhenj të zinj u drejtuan nga errësira. Ishte një vështrim i shqetësuar. Djali përsëri u shtri dhe u mbulua me jorgan. Por pas pak u ngrit mbi bërryla dhe u ul mbi shtrat. Duke zgjatur qafën e tij të shkurtër, djali vazhdoi të vështrorite rreth e rrotull, pa mundur të kuptonte se ç'gjë e zgjoi, çfarë e shqetësoi. Papritmas u drodh, brofi në dysheme, vrapoi te dritarja dhe e hapi krejtësisht. Vërshoi një freski aromatike. Një tufë flokësh, të shpushpuritur nga era, i ranë mbi sy. Djali i hodhi mënjanë dhe u struk - këmisha ishte një mbrojtje e dobët kundrejt freskisë së natës së shtatorit - dhe nuk lëvizi nga vendi...

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages384
ISBN978999274040X
Shtëpia botueseOmsca - 1
Viti i botimit2000
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiJorgo Mato