Hyrje ne gjuhesine teorike View larger

Hyrje ne gjuhesine teorike

John Lyons BDI0345

New product

Përshkrim i shkurtër Kjo vepër është një Hyrje në gjuhësinë teorike. Ajo nuk presupozon njohuri të mëparshme të lëndës, por bën një trajtim rigoroz e të specializuar për një varg temash dhe e çon lexuesin në një nivel të përparuar të të kuptuarit të tyre.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN978999274751X
Viti i botimit2001

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Që nga botimi i parë, më 1968, Hyrje në gjuhësinë teorike ka mbetur një nga hyrjet klasike të kësaj disipline. Në një terren që konsiderohet gjithmonë në lëvizje, ajo vazhdon të përdoret nga studentët dhe studiuesit e shumë shkencave, përveç asaj të gjuhësisë, si një vështrim i përgjithshëm në fushat kryesore të gjuhësisë - fonetikë e morfologji, gramatikë e semantikë. Kjo vepër përbën një ndihmë të çmuar për cilindo që interesohet për mënyrat në të cilat teoria mund të ndihmojë në shpjegimin e problemeve kyç të gjuhës njerëzore

Data sheet

Lloji i botimitHardcopy
pages464
ISBN978999274751X
Viti i botimit2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEthem Lika