Antologji e kangeve kreshnike shqiptare

Anton Nikë Berisha BEM0019

New product

Përshkrim i shkurtër

Letërsia gojore, ndërkrijimtaritë më të vjetra shpirtërore të njeriut, lindi dhe u zhvillua kur ai ndjeu nevojë që nëpërmjet gjuhës t'i rrëfente tjetrit diçka që ndryshonte e ngrihej mbi kumtet e zakonshme ose, nëpërmjet këngës, t'i shprehte ndjenjat e veta për ngjarjet dhe dukuritë e ndryshme të jetës e të mjedisit ku jetoi e veproi si dhe të natyrës.

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Faik Konica
ISBN9789951062183
Viti i botimit2008

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages670
ISBN9789951062183
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë