Romani post – modern shqiptar

Adil Olluri UE0119

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër me studime letrare, ku autori e fillon studimin e tij me romanin postmodern.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN978992839190451
Viti i botimit2015

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Këtu autori i ka evidencuar dhe analizuar elementet postmoderne në secilin roman veç e veç, duke ndjekur kështu një mënyrë pune ku çdo romanit të lartpërmendur i kushtohet një hapësirë e veçantë në kuadër të punimit, ku së pari do të fillojë me romanet e Rexhep Qosjes, ngase me këtë autor, fillon inagurimi i shkrimit letrar postmodern te ne, pastaj vazhdon me romanet e Shehut, Dibrës, Koreshit, Blushit, Rrahmanit dhe Hoxhës. Me një fialë, projekti për analizimin e elementeve postmoderne në romane shqiptare, më shumë se sa vlerësues synon të jetë ilustrues me shembuj konkret nga romanet e cekura më lart.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages302
ISBN978992839190451
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë