Leximi kritik I tekstit View larger

Leximi kritik I tekstit

Gezim Selaci& Abdulla Rexhepi LOG0217

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër bën përmbledhjen në formë atlasi të tërë njohurisë për kulturën dhe qytetërimin islam. Në të përshkruhen botëkuptimi i Islamit, besimi, traditat, institucionet dhe rrënjët që Islami ka lëshuar brenda kulturave të tjera. Kjo vepër e pasuruar me ilustrime, tabela dhe harta paraqet sferat e shumta të jetës, si: adhurimet e përditshme të muslimanëve, shkencën, artin, arkitekturën, ligjin, Filozofi & Psikologjinë dhe politikën, duke qenë të gjitha këto shprehje të thelbit të qytetërimit islam.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587887
Viti i botimit2019

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages622
ISBN9789989587887
Viti i botimit2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
VendndodhjaShkup