Fjalor Anglisht - Shqip 60 000 words

Ramazan Hysa A-007460

New product

997 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EDFA
ISBN978999277455x
Viti i botimit2012

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

More info

•Fjalori ideal për njohësit e anglishtes, studentët dhe lexuesin e gjerë

• Rreth 60 000 fjalë, mbi 110 000 kuptime dhe 20 000 shprehje e idioma.

• Fjalor i plotë dhe modern për anglishten dhe shqipen.

• Shumë i pasur me shembuj e idioma.

• Shtjellim i gjerë i fjalëve bazë të gjuhës

• I pasur në pasqyrimin e foljeve me parafjalë të gjuhës angleze

• Trajton terma shkencore nga të gjitha fushat e dijes.

• Sistem shqiptimi shumë i përshtatshëm për lexuesin shqiptar • Fjalor i kohës dhe i lehtë në përdorim.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages964
ISBN978999277455x
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip/anglisht
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim