Fjalor Shqip - Gjermanisht 50 000 fjale

Ali Dhrimo A-007454

New product

994 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EDFA
ISBN9789994371010
Viti i botimit2005

5 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

More info

Fjalori më i pasur bashkëkohor shqip-gjermanisht:

• Me rreth 50 000 fjalë të shqipes nga të gjitha fushat dhe stilet e përdorimit, me një sinonimi shumë të gjerë, me një numër të pafund shprehjesh shqip- gjermanisht.

• Me një numër të qenësishëm termash.

• Me një shtresëzim shumë të përpiktë stilistik dhe me të dhëna të plota gramatikore.

• Me një pasuri të pazakontë fjalësh të urta.

• Me një skicë të dobishme gramatikore të shqipes për të gjithë ata që duhen të orientohen drejt në fjalor dhe të mësojnë shqip.

•I lehtë dhe komod në përdorim.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages1766
ISBN9789994371010
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip/gjermanisht
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim