Arturo Ui, - historia e nje karriere qe mund te frenohej View larger

Arturo Ui, - historia e nje karriere qe mund te frenohej

Bertolt Brecht BOT0039

New product

Përshkrim i shkurtër Vepër e dramaturgut të njohur gjerman Bertolt Breht, "Arturo Ui" u shkrua në vitin 1941 dhe tregon për shkëlqimin e Ui, një kriminel i Çikagos. Breht e shkroi veprën për vetëm tri javë ndërkohë që ishte në Helsinki, në pritje të vizës amerikane.

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9879994393978
Viti i botimit2007

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Drama "Arturo Ui" e Bertolt Brecht është e njohur në kohë të tjera, në të shkuarën, të tanishmen dhe në të ardhmen. Ajo tregon për një kohë që ishte në recesion: Njerëzit vuajnë rritjen e vështirësive në rrethana të përkeqësuara, krimi është në rritje, papunësia gjithashtu, dhuna ka shpërthyer në rrugë, drejtësia është gjunjëzuar.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages112
ISBN9879994393978
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI dytë
PërkthyesiRobert Shvarc