Pse liberalizmi. Jeta juaj. Zgjedhjet e juaja. E ardhmja juaj.

Tom G. Palmer UE0133

New product

Përshkrim i shkurtër

Këto ese janë aq informuese dhe aq mirë të shkruara, sa të nxisin dëshirën për të lexuar më tepër dhe për të mësuar më tepër, për rolin thelbësor që ka liria në rendin shoqëror.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9788885639716

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Thenë për librin: "Pse Liberalizimi" është një vitrinë e punëve të bëra nga "Studentët për Liri", lëvizja më dinamike e të rinjve për Iiri në botë, së bashku me ese nga Iuftëtarë me zë të lirisë, si Tom G. Palmer dhe John Stossel. E freskët dhe e re, e provuar dhe e vërtetë, "Pse Liberalizmi" na jep shpresë për gjeneratën tjetër. John Tomasi, Departamenti i Shkencave Politike, Brown University Ky libër është i lehtë për tiu lexuar, i mirë për tiu lexuar dhe i rëndësishëm për tu lexuar. Sa më shumë njerëz ta lexojnë, aq më e mirë bëhet bota, nuk do të ketë më nevojë për Pse në"Pse Liberalizmi". Peter Kurrild Klitgaard, Departamenti i Shkencave Politike, Universiteti i Kopenhagenit Një guidë frymëzuese që i shërben si atyre personave të lexuar në këtë fushë dhe atyre që janë të rinj. Megjithëse nuk e kuptojmë, shumë prej nesh bëjmë jetë të bazuar mbi parimet liberale. Ky libër shpjegon se përse këto parime duhen zbatuar, po ashtu, edhe në politikë. Mark Pennington, Departamenti i Politikave Ekonomike, Kings College London.

Data sheet

pages124
ISBN9788885639716
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBesart Kadia