Universiteti dhe kerkimi. Reforma e vonuar e sistemit shqiptar

Përparim Fuga UE0146

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri i Përparim Fugës na ofron disa analiza, perspektiva, sisteme të reja referimi në lidhje me kërkimin shkencor dhe mbi të gjitha hap një debat në lidhje me pse-të dhe rrugët e këtij transformimi. Duke u mbështetur në përvojën e tij të gjatë të sipërpërmendur, Përparim Fuga krijon dhe sugjeron disa modele dhe rekomandime të cilat janë tipike me rëndësi për t'u nënvizuar nga vendimmarrësit apo janë tipike për t'u debatuar intelektualisht me pro dhe me kundër, por diçka duhet të ndryshojë, asgjë nuk mund dhe nuk duhet të jetë më si më parë në lidhje me universitetin dhe kërkimin shkencor.

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928419316

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages107
ISBN9789928419316
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë