Arsimi i larte per nje shoqeri te hapur

Fato Tarifa UE0124

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këto rrethana aspak inkurajuese për shkollën shqiptare, Fatos Torifo i qaset temës së nxehtë të arsimit universitar në Shqipëri me kompetencën dhe kurojën intelektuale të një profesori të afirmuar për shumë vite me radhë në auditoret e disa universiteteve të njohura në Shtetet e Bashkuaro të Amerikës, në Hollandë dhe në Shqipëri.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639518
Viti i botimit2013

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Duke refuzuar t'i bashkohet korit të të dëshpëruarve, në këtë libër të tij të fundit, Arsim i lartë për një shoqëri të hapur; Prof. Tarifa i ofron lexuesit të kualifikuar një analizë të gjithanshme, të mirinformuar dhe të argumentuar të gjendjes së universitetit shqiptar në ditët tona dhe, sidomos, ofron zgjidhje të arsyetuara për një universitet shqiptar së të ardhmes. Ai sheh përpara, duke projektuar një shkollë të lartë, të aftë që të përballet me sfidat e një shoqërie globale dhe që, si e tillë, ka të bëjë pak me shkollën e sotme, dhe aspok me shkollën e djeshme.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages123
ISBN9789995639518
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë