Komunikimi dhe marredhenia shoqerore

Roland Lami UE0134

New product

Përshkrim i shkurtër

Publiku shqiptar jeton aktualisht në tri Shqipëri: Shqipërinë reale, Shqiperine e ekranit dhe te gazetave dhe Shqipërine që ndodhet midis tyre. Kjo e fundit nuk është as e para, as e dyta.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928418159

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Me librin e vet Roland Lami na jep pak nga të tria Shqipëritë. Por më shumë përpiqet të na zbërtheje sesi Shqipëria reale"përkthehet" në Shqipërinë e ekraneve, duke na zbuluar me esetë e tij një pjesë të ketij mekanizmi shndërrues. Duke vendosur në qendër të analizave të veta disa prej dukurive shocierore më të spikatura, që kanë një rol të caktuar në këtë mekanizëm, autori na i jep ato në një optikë interesante: optiken e sociologjise se komunikimit.

Data sheet

pages206
ISBN9789928418159
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë