Rithemelimi i mireqenies. Zhvillimi, sfidant I varferise

Kosta Barjaba (Grup autorësh) UE0149

New product

Përshkrim i shkurtër

Ne duhet ta masim suksesin e reformës së mirëqenies me numrin e njerëzve që dalin, jo me numrin e atyre që shtohen në sistem.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928419392

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shqiptarët mbeten të varfër se vendit të tyre i kanë munguar politikat e zhvillimit dhe se rritja ekonomike gjatë tranzicionit nuk ka prodhuar punësim dhe, për pasoje, ka anuar drejt një rritjeje varfëruese. Paradoksale, por e vertete. Madje, një e vërtetë e lexuar edhe midis rreshtave te rekomandimeve te organizatave dhe institucioneve nderkombetare që kanë asistuar dhe asistojne Shqipenne gjate tranzicionit të saj të zgjatur, te vonuar, problematik dhe të kushtueshëm.

Data sheet

pages198
ISBN9789928419392
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë