Komunikimi dhe kultura: Imazhi ne veprim

Ylljet Aliçka UE0110

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky punim përfshin 26 studime, ese kritike, analiza psikologjike mbi natyrën njerëzore, intervista mbi dimensionin artistik/ vlersim personal dhe të autorëve të tjerë si dhe opinione prognostike për qenësinë e identitetit shqiptar dhe të kuptuarit e vetvetes, të mbështetura fort në përvojën e tij të gjatë në balafaqim me realitetin shqiptar dhe me të huajt.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN978992839190352

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Fatkeqësisht ne po e kuptojmë me shumë vonesë se nuk jemi as më të mirë, as më të këqij se popujt e tjerë, se glonfikimi pa kushte i gjithë asaj që vjen nga jashtë dhe nënshtrimi servil ndaj saj nxit përdhosjen dhe të fundos më keq në pozitat e nënshtrimit.lmazhi negativ që mbizotëron sot në një pjesë të opinionit ndërkombëtar për Shqipërinë e shqiptarët, është bërë jo vetëm shkak zhgënjirnesh e deziluzionesh jo vetëm në planin individual, por një pengesë serioze në planin politik e atë institucional.

Data sheet

pages196
ISBN978992839190352
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë