Kerkimi i legjitimitetit dhe venitja e utopise

Fatos Tarifa UE0109

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër, është ndër ata libra të rrallë, në të cilët e ashtuquajtura Lindje arrin të hedhë një vështrim të qartë mbi vetveten.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639013
Viti i botimit2008

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Thanë për librin: Ky studim mjaft mirë i dokumentuar sugjeron një këndvështrim interesant mbi një çështje shumë intriguese, siç është ajo e legjitimitetit të shteteve komunistë. Ai përfaqëson një vështrim rifreskues mbi një debat të vjetër, duke qenë i çliruar prej tiradave polemike dhe politizimeve që tradicionalisht kanë karakterizuar debatin mbi këtë çështje. Profesor Richard L. Simpson University of North Carolina at Chapel Hill

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages139
ISBN9789995639013
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI dytë