Etika protestante dhe shpirti i kapitalizmit

Maks Weber PL0071

New product

Përshkrim i shkurtër

Njëra prej veprave më të mëdha të sociologut më të madh të shekullit XX, ku paraqitet një analizë e shkëlqyer, por dhe rigoroze e burimeve dhe mënyrave të zhvillimit të shoqërisë kapitaliste.

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789994364081
Viti i botimit2005

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Njëra prej veprave më të mëdha të sociologut më të madh të shekullit XX, ku paraqitet një analizë e shkëlqyer, por dhe rigoroze e burimeve dhe mënyrave të zhvillimit të shoqërisë kapitaliste. Libri është i pajisur me një numër të madh shënimesh dhe ofron një nga përkthimet më të mira të kësaj fushe.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789994364081
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiGaqo Karakashi