Koha per riciklim View larger

Koha per riciklim

Sazan Guri, Marianthi Guri, Gledis Guri, Aulent Guri SAZ0006

New product

Përshkrim i shkurtër

Mbetjet nuk janë thjesht “gjëra”, të cilat nuk janë më të nevojshme, ose plehëra të prodhuara nga mallra të ndryshme, përkundrazi, ne mund të marrim diçka prej tyre. Në ditët e sotme, theksi vihet tek parandalimi i ndotjes, dhe synon zhvillimin e teknologjive përpunuese dhe reduktimin e mbetjeve, të cilat duhet të eleminohen. Riciklimi i mbetjeve është një mundësi ekologjike dhe mundësi fitimi në menaxhimin e mbeturinave ndryshe nga mundësi të tjera, të tilla si vendgroposja apo djegja.    

11110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti
ISBN9789995604592

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

29 other products in the same category:

Data sheet

pages288
ISBN9789995604592
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë