Librat qe duan prinderit me adoleshente ne famije– set 3 libra

Grup autorësh UP0109

New product

Përshkrim i shkurtër

Sherret, debatet dhe tonet e larta të komunikimit janë gjëra të zakonshme në një familje ku ka adoleshentë; Prandaj ky set me tre libra vjen edhe si një zgjidhje për të normalizuar marrëdhëniet dhe rikthyer lumturinë në shtëpi.....

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet MAX

1 800 Lekë

-10%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth setit

Seti përmban tre libra të cilat trajtojnë jo vetëm aspektet që kanë të bëjnë me edukimin e adoleshentëve, mënyrën e trajtimit të çështjeve delikate si seksi dhe dashuria, por edhe aspekte që kanë të bëjnë me trajtimin e druajtjes, frikës, etj. Sepse jeta është dhënë për tu gëzuar. Për më shumë rreth setit, na ndiq si më poshtë:

1. “Flisni me adoleshentët për gjërat e rëndësishme për ta” nga Jean Sunde Peterson. Vetëm këtë libër mund ta porositësh direkt tek LINKU

Libri është një guidë e shkëlqyer për prindërit, psikologët, mësuesit për të diskutuar në grupe të vogla e të mëdha me fëmijët dhe nxënësit adoleshentë

2. “Si të flasim me adoleshentët për dashurinë dhe seksin” nga Amy G. Miron, Charles D. Miron. Vetëm këtë libër mund ta porositësh direkt tek LINKU

Një udhërrëfyes i shkëlqyer për prindërit. Shumë prej tyre e kanë të vështirë, madje ndonjëherë edhe të pamundur, që t'u flasin fëmijëve të tyre adoleshentë për dashurinë. Por problemi bëhet edhe më i vështirë kur vjen fjala për seksin. Ndërkaq s'duhet harruar se jo gjithçka përfundon thjesht me komunikimin me të rinjtë. E rëndësishme është sesi dhe nga e marrin ata informacionin për dashurinë dhe seksin

3. “Nuk kemi lindur për të vuajtur” nga Raffaelle Morelli. Vetëm këtë libër mund ta porositësh direkt tek LINKU

Mënyra më e mirë për të kapërcyer dhimbjen është të përpiqesh të mos e flakësh tej. Kur ajo të mbërthen, ky libër të këshillon ti dorëzohesh, ti hapësh udhë. Me një gërshetim joshës të mençurisë dhe ngjarjeve nga jeta reale, autori ofron një këndvështrim mbi mënyrën se si mund të kapërcehet vuajtja. Për të mësuar "të vuash mirë" dhe për të dalë i përtërirë nga çdo përvojë e hidhur

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë