Me quajne … Tefta Tashko Koco

Luan Rama & Sulid Kasemi BAO0450

New product

Përshkrim i shkurtër

Tefta Tashko Koço (1910 - 1937), kjo bijë e një familjeje atdhetare, ishte ndër të parat soprano shqiptare, që solli muzikën operistike në vendin tonë.

More details

903 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928029775
Viti i botimit2017

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

18 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Bashkë me një grup artistësh ajo hodhi themelet e muzikës profesioniste shqiptare dhe njëkohësisht u bë një nga interpretueset më të shquara të këngës sonë popullore. Koleksioni i disqeve me këngët e saj është një dëshmi e bukur dashurie e përkushtimi ndaj artit dhe popullit të saj.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages64
ISBN9789928029775
Shtëpia botueseAlbas
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-14 vjeç
StatusiI ri