Dita e trifideve View larger
Pjesë nga libri

Dita e trifideve

John Wyndham DK0014

New product

Përshkrim i shkurtër

Kur Bill Maseni zgjohet në shtratin e spitalit, ku është i shtruar që prej një jave, pas një operacioni në sy, mendon se ka humbur shfaqjen e shekullit: një shi fragmentesh të një komete që një natë më parë kishte përshkuar qiellin e Londrës.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 9928 136 04 6

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kur Bill Maseni zgjohet në shtratin e spitalit, ku është i shtruar që prej një jave, pas një operacioni në sy, mendon se ka humbur shfaqjen e shekullit: një shi fragmentesh të një komete që një natë më parë kishte përshkuar qiellin e Londrës. Njerëzit janë verbuar dhe një grup i vogël njerëzish që përpiqen të organizohen për të mbijetuar dhe do tu duhet të përballen me trifidët, këto bimë misterioze, që kanë aftësinë të zhvendosen, të cilat duken të vendosura për ti zhdukur njerëzit nga faqja e dheut. Famën e këtij romani të shkrimtarit anglez John Wyndham, të konsideruar një ndër kryeveprat e të ashtuquajturës letërsi pas-apokaliptike, ia kanë shtuar edhe më tre ekranizimet që i janë bërë, më i fundit, një serial me gjashtë seri, i prodhuar në vitin 2009 nga BBC.

Data sheet

ISBN978 9928 136 04 6
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiPiro Misha