Sonate per shume tambure View larger

Sonate per shume tambure

Olga Tokarczuk A-003336

New product

Përshkrim i shkurtër

Olga Tokarczik është fituese e Çmimit International Man Booker Prize për vitin 2018 dhe vjen për herë të parë në shqip me përmbledhjen me tregime " Sonate per shume tambure"

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN9789928136664
Viti i botimit2019

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një galeri e pasur personazhesh të paharrueshëm: njerëz që duket sikur i janë dorëzuar banalitetit të një jete monotone, por që në të vërtetë fshehin përbrenda dëshirën e zjarrtë për t’u kuturisur në kërkim të të panjohurës, të diçkaje ndryshe. Pas vellos banale të jetës së tyre të përditshme, autorja sheh atë çka befas trondit e shqetëson rendin e gjërave, kthen befas përmbys gjithçka në ekzistencën e tyre, duke i bërë kuptojnë se s’janë më të sigurtë për atë që ndodh përreth. Secila prej historive të përmbledhura në këtë libër shpalos talentin e madh të një prej shkrimtareve më origjinale të mijëvjeçarit të ri.

VLERESIME

“Një shkrimtare e mrekullueshme”

- Svetlana Aleksievic - Fituese e Çmimit Nobel për Letërsinë 2015

“Një ndër shkrimtaret më interesante e origjinale europiane të çerek shekullit të fundit”

- The Economist

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages342
ISBN9789928136664
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAstrit Beqiraj
RomanPsikologjik
I ri1