Boset e Tiranes View larger

Boset e Tiranes

Andrea Kana A-002791

New product

Përshkrim i shkurtër

Radiografi e shtresave sociale të kryeqytetit me problemet e trazuara ashtu siç s’mundemi t’i shohim në ecjen monotone të jetës së përditshme. Konstruksion metalik tepër i ndryshkur i strukturës moderne shoqërore. Elita shoqërore, me etjen e saj të pashuar për fitim maksimal.

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928172631
Viti i botimit2015

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Synim mbisundues, agresiv, gjithmonë e më i egër dhe pa asnjë lloj hezitimi ndaj normave të moralit shoqëror.

Pasuria e luksi mbi gjithçka humane. Gangrenizim social që rrezikon të ardhmen. Kontrast i theksuar bardhë e zi, në anën tjetër skicohet me penelata të dhimbshme varfëria, mjerimi, papunësia.

Të varura si enigma të pazgjidhshme në garderobën me përmasa gjigante të popullit.

Stresi e ankthi njerëzor hekurosur si kostum i pazëvendësueshëm në pasarelën e rrugëtimit për mbijetesë.

Ekspozuar nën drita të fuqishme, diga ndarëse shoqërore. E paprekur nga tërmeti që shkatërroi diktaturën.

Demokracia, shpresa, drejtësia të hedhura në plehrat e humnerës së pafund të humbjes. Dielli dhe e vërteta, të burgosura e të fshehura qëllimisht në katakombet e Malit të Dajtit.

Zgjidhjet dhe zgjedhjet të ruajtura në kasafortat e blinduara të kompromiseve e manipulimeve politike. E ardhmja që pret me durim shekullor të vendoset si nocion në fjalorin enciklopedik shqiptar.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages384
ISBN9789928172631
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori