Letra gruas seme të vdekun View larger

Letra gruas seme te vdekun

Gjovalin Gjadri BG0067

New product

Përshkrim i shkurtër

Një nekrologji e rrallë, e shkruar plot pikëllim; Një histori dashurie ku autori, Gjovalin Gjadri i shkruan katër letra gruas së tij të ndarë nga jeta Zejnepi Gjadri-Toptani. Ky version vjen i përkthyer nga gjermanishtja dhe i redaktuar nga Ardian Ndreca

More details

48 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928226747

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Botimi origjinal i veprës asht në gjermanisht dhe ka dalë prej shtypshkronjës “Gutenberg” në vitin 1943 në Tiranë.

Gjovalin Gjadri (1898-1974), inxhinier shkodran i shkolluem në Vjenë ia kushtonte këtë libër grues së vet të vdekun në moshë të re, bijës së Abdi bej Toptanit.

Për gjuhën e pasun, ndjenjat e thella, analizat filozofike dhe tragjizmin që mbart, ky libër mendoj se hyn me të drejta të plota – edhe me anë të këtij përkthimi të plotë (modest) në gegnisht – ndër veprat me spesor të thellë filozofik të letërsisë sonë.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages125
ISBN9789928226747
Shtëpia botueseBriefe an meine tote frau ein leiderfuellter nachruf”
RedaktoriArben Ndreca
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArdian Ndreca
RomanAutobiografik
I ri1