Te jetosh e mbuluar View larger

Te jetosh e mbuluar

Deborah Ellis BDR042

New product

Përshkrim i shkurtër

Përfytyro të jetosh në një vend, ku gratë nuk mund të dalin nga shtëpia pa qenë të shoqëruara nga një burrë.

More details

897 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621193
Viti i botimit2009

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përfytyro të jetosh në një vend, ku gratë nuk mund të dalin nga shtëpia pa qenë të shoqëruara nga një burrë. Përfytyro të jesh e detyruar të veshësh rroba, që mbulojnë çdo centimetër katror të trupit tënd, përfshirë fytyrën. Kjo është jeta në Afganistan. Kjo është jeta, ndaj së cilës ngre krye Parvana njëmbëdhjetëvjeçare, e cila tani mban çadorin dhe një ditë, shumë shpejt, do ti duhet të mbajë burkan, si e ëma dhe e motra. Po Parvana është e fortë dhe lufton për veten dhe për familjen. Pret flokët, maskohet si djalë dhe punon. Për të gjithë. Për veten. Për të ndryshuar gjërat.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages160
ISBN9789995621193
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë