Zogjte vdesin duke kenduar 2 View larger

Zogjte vdesin duke kenduar 2

Colleen McCullough BOT0209

New product

Përshkrim i shkurtër

Një roman me përmasa epike... seks, dhunë, dashuri e ndaluar, të fshehta të errëta, pafajësi, pasuri dekadente, dobësi, hakmarrje, urrejtje e gjithçka tjetër që ka natyra njerëzore. Me mbi 10 milionë kopje të shitura në mbarë botën, ky roman përshkruan në mënyrë epike historinë e tri brezave të një familje të shquar australiane, një histori që është shndërruar në një nga serialët më të dashur televizivë të të gjitha kohërave.

More details

894 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928000859
Viti i botimit2013

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Diku në Australi, tri breza të jashtëzakonshëm të familjes Kliri jetojnë mes gëzimit e trishtimit, sfidës së hidhur e ngadhënjimit madhështor - të udhëhequr nga ëndrra, të mbështetur nga fuqia e karakterit... të rrënuar nga pasionet e errëta, dhuna dhe skandali që shoqërojnë dashurinë e ndaluar. Romani, "Zogjtë vdesin duke kënduar", me sagën e ëndrrave, betejat titanike, pasionet e errëta dhe dashurinë e ndaluar që përshkruan, vjen në shqip për të mrekulluar një brez të ri. Komente mbi librin "I bukur... Jashtëzakonisht tërheqës." New York Times "Një epikë që të prek në zemër...vërtet i mrekullueshëm." Chicago Tribune "Në faqet e këtij libri ndodh një sagë që shoqërohet nga gjithçka... Një roman i përsosur... Një nga ata libra që të mban varur deri në paragrafin e fundit." Boston Globe

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages488
ISBN9789928000859
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikolla Sudar