Persepolis View larger

Persepolis

Marian Satrapi PE0013

New product

Përshkrim i shkurtër

Persepolis paraqet një portret të paharrueshëm të përditshmërisë dhe kontrasteve trullosëse midis jetës publike dhe private në Iran. Sytë fëmijëror të autores bëhen dëshmitarë të perandorëve të rrëzuar, të fshikullimeve të sanksionuara nga shteti dhe të luftëtarëve martirë.

1 Item

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 175 32 8
Viti i botimit2015

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages352
ISBN978 9928 175 32 8
Shtëpia botuesePegi
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
PërkthyesiEdmond Tupja; Mirela Kumbaro