Ujera te rrembyera

Danielle Steel A-004937

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është bestseller i The New York Times, ku edhe kësaj radhe, Danielle Steel sjell një histori – katastrofë, e cila të trondit me pasojat e saj, me personazhet që bashkohen rastësisht, pastaj ndajnë dobësitë, pendimet, humbjet dhe shpresat e tyre. Në këtë roman vjen një leksion i fortë se tërbimit të natyrës nuk mund ti bëjë ballë askush, por qenia njerëzore ka guxim për të sfiduar dhe rikthyer jetën në normalitet

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928291514
Viti i botimit2020

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Uragani Ofelia pushton qytetin e Nju Jorkut. Brenda pak orësh, gjashtë njerëz, së bashku me familjet e tyre, miqtë dhe miliona njujorkezë të tjerë që jetojnë rreth tyre, do të gjenden nën tmerrin e përmbytjes.

Ellen Wharton ka fluturuar në New York nga Londra, pavarësisht motit dhe shqetësimit të burrit të saj. Dizajnerja e suksesshme dëshiron të shohë nënën e saj të gjallë dhe ka për të zhvilluar një takim të rëndësishëm. Por, përkundër nxitjes së Ellen, teksa stuhia po afrohet, 74-vjeçarja Grace Madison refuzon të lërë apartamentin e saj në mes të zonës së evakuimit, dhe ata përfundimisht duhet të shmangin ujin që iu vjen deri në gjok për të shkuar drejt varkave të shpëtimit të policisë.

Bankieri britanik i investimeve Charles Williams po udhëton për biznes. Ai ka dëshirë të shohë vajzat e tij, të cilat jetojnë me ish-gruan e tij të bukur, SoHo. I dëshpëruar, ai kontrollon tek mijëra strehëza, rastësisht takohet me Ellen dhe nënën e saj.

Juliette Dubois, një mjeke e përkushtuar lufton për të shpëtuar jetë teksa gjeneratorët spitalit nuk funksionojnë.

Studentët e Universitetit të Nju Jorkut Peter Holbrook dhe Ben Weiss, që po i gëzoheshin një shëtitje në qendër të qytetit, ngazëllehen nga aventura e uraganit që po afrohet. Ata nuk pranojnë të evakuohen dhe qëndrojnë në apartament duke ngrënë dhe pirë birrë teksa ndërtesa e tyre rrezikon të shembet. A duhet të notojnë ata apo jo?

Gjithçka rrokulliset në një ditë kaosi. Jetët, sendet dhe të dashurit janë shkatërruar. Heronjtë zbulohen ndërsa qyteti dhe njujorkezët përpiqen të përballen me një fatkeqësi natyrore me përmasa epike. Dhe pastaj fillon sfida e vërtetë, pasi të mbijetuarit përballen me të ardhmen e tyre, me dëmtimet që do të rregullohen dhe plagët për t'u shëruar.

Keenly, vëzhguesja që rrëfen në mënyrë brilante këtë histori të paharrueshme, dëshmon se ndërsa jeta mund të ndryshojë në një çast; edhe stuhia më e errët mund të sjellë guxim, qëndrueshmëri, gëzim të papritur dhe jetë të re. Dhe na kujton të gjithëve se natyra është një forcë e fuqishme, të cilës nuk mund t’i bëjë ballë askush.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages410
ISBN9789928291514
Shtëpia botueseRushing waters
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikolla Sudar
RomanSagë&Histori
I ri1