Lumturia e damave

Émile Zola BOM0051

New product

897 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992740078
Viti i botimit1999

780 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri:

Mureja, pronar i një dyqani të madh mode, njeri me iniciativë dhe me një guxim dhelprak për t'i tunduar, për t'i shtënë në ngasje damat e Parisit, ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit nën dritën e reklameve marramendëse e nën shtytjen e ingranazheve të luftës së egër të konkurrencës. Murenë përherë e rrëmbente vala e dashuriçkave të reja ... mund të thuhej se ai përfshinte me një përkëdhelje gjithë seksin femëror, për ta dehur më mirë dhe për ta mbajtur nën thundrën e vet... Dikush e paralajmëron: - Ato do të hakmerren ... Ta dish se ato do të hakmerren ... Përballë Muresë, në roman shpaloset dhe rritet figura  Denizës, vajzë 20-vjeçare e ardhur nga provinca, e ëmbël, me hire të fshehura, mishërim i virtytit... Dhe ...

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages480
ISBN9789992740078
Shtëpia botueseOmsca - 1
Viti i botimit1999
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiKlio Evangjeli